Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa

Forma zajęć: Real Time online/studia zdalne w pełni interaktywne
Dla kogo: dla absolwentów studiów psychologicznych i pedagogicznych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności m.in. o sposoby diagnostyczne.

Płatności: możliwość rozłożenia czesnego na 10 rat po 365 zł

Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej

Doskonalenie swojej wiedzy jest niezbędne w zawodzie psychologa czy terapeuty.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej specjalistów decyduje się na udział w studiach podyplomowych. To okazja, by zyskać nowe informacje, a także umiejętności, które sprawdzą się w pracy z pacjentami. Jak zadbać o tych z największą traumą i problemami? Doszkalając się, dzięki studiom podyplomowym Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa.

Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa  – dla kogo to odpowiedni kierunek?

Studia podyplomowe na naszej uczelni to świetna okazja, by zyskać dodatkową wiedzę o psychologii. Kierunek Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa skierowany jest przede wszystkim do absolwentów studiów psychologicznych i pedagogicznych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności m.in. o sposoby diagnostyczne.

Jednocześnie Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa jest doskonałym wyborem także dla innych osób, które posiadają co najmniej wykształcenie na poziomie licencjackim. To kierunek, który świetnie przygotowuje do pracy m.in. w ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, domach pomocy społecznej, ośrodkach terapeutycznych, czy hospicjach.

Co warto wiedzieć o studiach podyplomowych Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa?

Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa to kierunek, który w dużej mierze bazuje na przygotowaniu praktycznym słuchaczy. Działamy tak, by przygotować absolwentów do pracy z osobami wymagającymi skutecznej pomocy w zakresie radzenia sobie z kryzysami. Jednocześnie kierunek jest dedykowany także absolwentom studiów socjologicznych, prawniczych, czy tych poświęconych resocjalizacji i bezpieczeństwu narodowemu.

Program studiów podyplomowych Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa

Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa to kierunek, który został opracowany przez specjalistów w zakresie psychologii. Jednocześnie duży nacisk jest tutaj kładziony na praktyczne przygotowanie do pracy z pacjentami wymagającymi pomocy oraz interwencji.

W ramach toku studiów Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa weźmiesz udział w zajęciach poświęconych m.in.:

• teoriom kryzysów,

• psychologii kryzysu,

• psychopatologii,

• metodom pomocy psychologicznej,

• interwencji kryzysowej,

• zarządzaniu kryzysem.

Jakie kompetencje zyskują absolwenci kierunku Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa?

Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa to studia, które są dedykowane osobom pragnącym poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia dotyczące psychologii kryzysu. Jednocześnie podczas toku studiów studenci biorą udział w zajęciach, których celem jest przygotowanie do pracy oraz działanie w zakresie m.in. oceny kryzysu i sposobu jego rozpoznawania.

Jednocześnie studia podyplomowe Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa to kierunek, który pozwala naszym absolwentom zdobyć wiedzę z zakresu psychologii kryzysu, metod ich diagnozowania oraz sposobów na przeciwdziałanie kryzysom, problemom oraz wszelkim stresom. Absolwenci poznają metody pracy z pacjentami, zyskują praktyczne umiejętności, które pozwalają im dokonywać diagnozy osób w sytuacji kryzysowej. Wiedzą, w jaki sposób wspierać osoby w kryzysie, jak odróżnić stres od innych czynników, a także zaplanować niefarmakologiczny sposób leczenia pacjentów.

Studia przygotowują do pracy w ośrodkach interwencji kryzysowej, hospicjach, zakładach karnych, zakładach poprawczych, policji, służbie więziennej czy domach pomocy społecznej oraz wszystkich ośrodkach i instytucjach zaangażowanych w udzielanie interwencji i pomocy poszkodowanym i potrzebującym wsparcia w sytuacjach kryzysowych

Gdzie odbywają się zajęcia?

Prowadzimy najbardziej innowacyjne studia w Polsce na podstawie RealTime Online. Nasze studia dają możliwość zdobycia wykształcenia na odległość. Zajęcia są w pełni interaktywne i prowadzone poprzez system Cloud Academy – platformę stworzoną bezpośrednio przez nasz zespół.

Największą zaletą systemu jest moduł multitransmisji, który daje możliwość pełnego kształcenia na odległość. Oznacza to, że możesz studiować niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Zajęcia odbywają się w 100% w formule Real Time online w trzech formach zjazdów – wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym.

Wykładowy

W czasie rzeczywistym (RealTime Online) lub możliwość odtworzenia archiwalnej wersji nagrań.

RealTime Online

Ćwiczeniowy

100% Real Time online – uczestnictwo w nim jest obowiązkowe dla wszystkich Słuchaczy.

RealTime Online

Zaliczeniowy

Na platformie Cloud Academy™ w wyznaczonym przez Wykładowcę terminie.

• teoriom kryzysów,

• psychologii kryzysu,

• psychopatologii,

• metodom pomocy psychologicznej,